چند درصد ایرانیان در غربت به سر می برند؟

چند درصد ایرانیان در غربت به سر می برند؟


منتشر شده در سه شنبه, 23 آبان 1391 16:42
 


ایران اکونومیست :معاون پشتیبانی و تشریفات شورای عالی ایرانیان خارج از کشور گفت: بیش از پنج میلیون نفر از ایرانیان مقیم خارج از کشور هستند که حدود هفت درصد جمعیت کشور را تشکیل می دهند.
خبرگزاری ایرنا: معاون پشتیبانی و تشریفات شورای عالی ایرانیان خارج از کشور گفت: بیش از پنج میلیون نفر از ایرانیان مقیم خارج از کشور هستند که حدود هفت درصد جمعیت کشور را تشکیل می دهند.

علی شعبانی روز سه شنبه در نشست مدیران روابط عمومی دستگاه های عضو شورای عالی ایرانیان خارج از کشور که در محل این شورا برگزار شد، افزود: ایرانیان مقیم خارج از کشور پنج درصد مهاجران کل دنیا را تشکیل می دهند که به لحاظ تحصیلی و تخصصی رتبه پنجم جهان را به خود اختصاص داده اند.

وی با بیان اینکه بیش از دو هزار و 500 میلیارد دلار سرمایه های ایرانیان خارج از کشور قابل انتقال و سرمایه گذاری در پروژه های مختلف است، اظهار داشت: بیش از 50 هزار نفر از ایرانیان در آمریکا عضو هیات علمی دانشگاه ها هستند، ضمن اینکه بیش از 100 هزار نفر از پزشکان زبده و ماهر ایرانی در خارج از کشور مشغول فعالیت هستند.

این مقام مسوول با اشاره به اینکه ایرانیان خارج از کشور در حوزه آی تی، فناوری الکترونیک، اکتشافات و اختراعات سهم قابل ملاحظه ای را از آن خود کرده اند، یادآور شد: در کشور مالزی حدود 160 مورد اختراع و اکتشاف از سوی ایرانیان مقیم این کشور به ثبت رسیده است.

وی بالاترین سرمایه ایرانیان خارج از کشور را تعلق خاطر آنها به نظام جمهوری اسلامی ایران و حس وطن دوستی عنوان کرد و افزود: این بزرگترین فرصت برای تحقق فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر ˈبردن خاکریزهای دفاع از جمهوری اسلامی به قلب دشمنˈ است.

این مقام مسوول در شورای عالی ایرانیان خارج از کشور تبادل اطلاعات، هم اندیشی برای تحقق اهداف نظام جمهوری اسلامی، ایجاد بانک آماری و اجرای طرح جامع آمارگیری از ایرانیان خارج از کشور را از اهداف این نشست برشمرد.

/ 0 نظر / 11 بازدید